Dni Freedom 2023 za nami

Dni Freedom 2023 za nami

Dni Freedom 2023

Za nami Dni Freedom, które odbyły się 18-19 sierpnia 2023. W tym roku akcja organizowana była we współpracy z Stowarzyszeniem Freedom. Przez dwa dni na mieszkańców miasta Sanoka i okolic czekało mnóstwo różnych atrakcji i darmowych poczęstunków. W piątek młodzi piłkarze wzięli udział w II Turnieju Freedom. Walka o puchar toczyła się między sześcioma drużynami, a zwycięzcami po raz drugi została grupa „Black & White”. Przed rozgrywkami na uczestników czekał Paweł Skóra, mistrz świata we Freestyle Football, który swoim pokazem zainteresował młodszych i starszych uczestników.

Pod jednym z namiotów zlokalizowana była strefa dla dzieci, gdzie na najmłodszych uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły próbować swoich sił w różnych konkursach, rozgrywkach sportowych, jak również wziąć udział w zajęciach artystycznych poznając m.in. takie techniki jak string art, czy makrama. Tuż obok Kids Zona zlokalizowana była zagroda z alpakami, które chętnie zjadały smakołyki z rąk dzieci.

 Każdego dnia o godzinie 17:00 profesor Mariusz Jędrzejko prowadził bardzo ciekawe prelekcje w tematach: „Technologie cyfrowe, a rozwój emocjonalny dzieci. Jak modelować relacje dzieci do smartfonów” oraz „Pułapka lekkiej marihuany. Jak nie dać się kłamstwom dealera. Co powinniście wiedzieć o dopalaczach”.

W sobotę od 15:00 rozpoczęła się gra terenowa. Uczestnicy mieli na zadanie zdobyć dziesięć baz. Mimo deszczu, który na chwilę przerwał zabawę, w grze wzięło udział kilkadziesiąt osób, które dzielnie walczyły o cenne nagrody.

Obraz zawierający Czcionka, logo, Grafika, biały

Opis wygenerowany automatycznieW piątek wieczorem na scenie wystąpił Kolah, zespół Freedom oraz Marcin „Kryzys” Tyburczy. Po koncercie odbyło się kino plenerowe. W sobotę całe wydarzenie zakończyło się koncertem finałowym, na którym wystąpił zespół TGD.

W tym roku wydarzenie finansowane było ze środków z projektu

Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego. Fundatorom serdecznie dziękujemy!!!