Zapraszamy na Piknik Militarny 2022

Zapraszamy na Piknik Militarny 2022

Zapraszamy na Piknik Militarny 2022 w Woli Sękowej połączony z rekonstrukcją bitwy okresu I wojny światowejTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej, Urząd Gminy w Bukowsku oraz sołectwo Wola Sękowa serdecznie zapraszają na wyjątkowe, spektakularne wydarzenie.Spotkajmy się całymi rodzinami już 10 września br. w Woli Sękowej na Pikniku Militarnym – w programie niezliczona ilość atrakcji !!!
Piknik rozpocznie się o godz. 13:00 pokazem starych pojazdów oraz zawodami survivalowymi dla młodzieży. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej oraz jazy żukiem na korbę i przejazdu na czas starymi samochodami o puchar Wójta Gminy Bukowsko.
Poznamy także zwyczaje i codzienne życie żołnierzy z armii austro-węgierskiej na stoisku poświęconemu bohaterowi satyrycznej powieści antywojennej autorstwa Jaroslava Haška. Losy Dobrego Wojaka Szwejka zaprezentuje nam p. Leszek Mazan, znany dziennikarz i szwejkolog.
Rekonstrukcja historyczna bitwy z okresu I wojny światowej, zaplanowana na godz. 15:00, z pewnością zrobi wrażenie na młodszych i starszych! Będziemy świadkami rekonstrukcji bitewnej poświęconej żołnierzom Wielkiej Wojny poległym na terenie Gminy Bukowsko w 1915 r. Pamięć o nich przywrócą rekonstruktorzy przy współpracy z prof. Andrzejem Olejko. W trakcie pikniku Muzeum Militariów i Techniki w Woli Sękowej zaprezentuje mobilną wystawę militariów z okresu I wojny światowej. Wystawa będzie zorganizowana wspólnie z Podkarpackim Stowarzyszeniem Poszukiwaczy „Ocalić od Zapomnienia”, którego członkiem jest pan Krzysztof Mindur – właściciel muzeum.
Miłośnicy militariów i staroci będą mogli również zakupić ciekawe pamiątki podczas Giełdy Staroci. Ponadto żołnierze Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka zaprezentują współczesny sprzęt wojskowy i wyposażenie oraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami wydarzenia. Na pikniku dostępny będzie również punkt rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji z Sanoka. To oznacza, że chętni będą mogli rozpocząć karierę w wojsku. Przybyli goście będą mogli ponadto posilić się pysznym jedzeniem przygotowanym przez panie z Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Sękowej. Do tego darmowa strażacka grochówka, strefa zabaw dla najmłodszych z warsztatami edukacyjno-plastycznymi oraz dmuchanymi zjeżdżalniami, stoiska rękodzielnicze oraz regionalne przysmaki.Cóż to będzie za piknik!Projekt realizowany w ramach programu „Patriotyzm Jutra” Edycja 2022 został dofinansowany przez Muzeum Historii Polski.

Sildenafilo se absorbe bien en el intestino y alcanza la concentración máxima entre 30 y 120 min en promedio 60 min después de la ingesta. El medicamento se elimina principalmente a través del hígado, con una media de eliminación media de 4 horas. Le sugerimos navegar a esta página para leer información detallada sobre el producto