Warsztaty teatralne i aktorskie

Warsztaty teatralne i aktorskie

Obrzędy okołoweselne i wesele sprzed lat to tematyka bezpłatnych warsztatów teatralnych, które rozpoczną się we wrześniu w Nadolanach. Ich efektem będzie przedstawienie teatralne „Bukowskie wesele” w wersji współczesnej oraz film z jego realizacji. Premiera przewidziana jest grudzień br.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej z Bukowska realizujące projekt „Obrzędowe love” rozpoczyna rekrutację osób chętnych do wzięcia udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu.

Zapraszamy osoby, w każdym wieku zarówno seniorów uczestniczących w obrzędach sprzed lat, jak i młodsze pokolenie chcące poznać tradycję i kulturę przodków oraz spróbować swoich sił w teatrze.

Warsztaty poprowadzi Maciej Patronik Warsztaty Aktorskie – Maciej Patronik, aktor, reżyser teatralny i filmowy, sanoczanin na stałe mieszkający we Francji. Maciej Patronik zrealizował dotychczas wiele filmów dokumentalnych, emitowanych główne we Francji m.in. przez francuskie telewizje. W rodzinnym Sanoku od kilku lat organizuje warsztaty teatralne dla ludzi zakochanych w teatrze tak, jak on sam. Wspólnie z grupą aktorów zawodowych oraz amatorów przygotowuje spektakle, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród podkarpackiej publiczności.

Chętni mogą się zgłaszać mailowo: jolchawa@bukowsko.pl lub telefonicznie 13 46 74 015 wew. 37, lub 602 359 571