RAMPA dialogu obywatelskiego

RAMPA dialogu obywatelskiego

Rozpoczynamy kolejną rekrutację w ramach programu „RAMPA dialogu obywatelskiego” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.Już za dwa tygodnie odbędą się warsztaty przyrodnicze oraz malowania aerografem.

Podczas dwudniowych zajęć w dniach 22-23 sierpnia p. Magdalena Kuś z Pracownia z Barwinkiem powędruje z młodzieżą w najbliższe okolice Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego. Odwiedzą łąki, polany i lasy spotykając się w inny sposób niż na co dzień z przyrodą najbliższą. Będą uczyli się doświadczać przyrody wieloma zmysłami i poznawać ją szerszy sposób. Ale również wykonają mikrozielniki, słoiki przyrodniczych opowieści, nauczą się nazywać rośliny, odczytywać tropy zwierząt, podglądać ptaki i owady. Pani Magda pomoże im w rozwijaniu uważności na otaczający świat oraz szukaniu inspiracji dziedzictwem przyrodniczym okolicy, także w obszarach artystycznych.Pani Magdalena jestem przyrodnikiem i przewodnikiem. Kilka lat pracowała w Magurskim i Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie kierowała Zespołem ds. Edukacji. W międzyczasie wędrowała po karpackich bezdrożach, obserwowała przyrodę. Ten „międzyczas” to także czas zdobywania wiedzy i umiejętności, licznych kursów, szkoleń i studiów podyplomowych. Nieustannie urzeka ją dzika przyroda i tym zauroczeniem lubi się dzielić. Jednym ze sposobów na to jest metoda interpretacji dziedzictwa, której trenerką jest od 2016 roku. Ma mocne przekonanie, że rolą przewodnika i edukatora jest coś więcej, niż tylko przekazanie wiedzy.
Szczegóły wypraw podamy niebawem.

Z kolei w dniach 24-26 sierpnia w Bukowsku młodzież z naszej gminy będzie miała okazję nauczyć się sztuki malowania aerografem od mistrza tej techniki Marka Szatkowskiego z ArtGarage. Przygoda Pana Marka z aerografem zaczęła się w roku 2009 w Nadolanach. W przydomowym garażu, z pasji do motocykli i sztuki zrodził się pomysł na stworzenie pracowni artystycznej, łączącej te dwa wydawałoby się skrajnie różne obszary zainteresowań. Początkowo, jako miłośnik motoryzacji (zapalony motocyklista), zajął się wykonywaniem grafik na kaskach i motocyklach, zarówno tych klasycznych, jak i customowych. Wykonywał także grafiki na elementach karoserii samochodów osobowych i ciężarowych. Dziś, poza tematyką motoryzacyjną zajmuje się również tworzeniem personalizowanych grafik okazjonalnych na takich elementach jak hełmy strażackie, kaski czy kije hokejowe, kaski pilotów LPR, śmigła helikopterów itp.Efektem trzydniowych warsztatów będzie wspólne działo młodzieży pod czujnym okiem artysty, które powstanie na jednym z budynków. Mural, uatrakcyjni niewątpliwie przestrzeń publiczną jednej z naszych miejscowości.Organizowane warsztaty pozwolą uczestnikom na zdobycie nowych praktycznych umiejętności, nauczą pracy zespołowej, poszerzą kompetencje komunikacyjne i społeczne oraz wiedzę, jak skutecznie wprowadzić w życie swoje pomysły.Udział w warsztatach jest bezpłatny. Podczas warsztatów zapewniamy materiały potrzebne w zajęciach.

Czekamy na Twoje zgłoszenie, jeśli:
▶️masz 13 i więcej lat oraz mieszkasz na terenie Gminy Bukowsko
▶️chcesz nauczyć się, jak realizować swoje pomysły
▶️chcesz spróbować czegoś nowego, nauczyć się nowych rzeczy, poznać nowych znajomych
▶️chcesz zrealizować, odkrywać i rozwijać swoje pasje

Lubisz przygodę na łonie natury i obcowanie z przyrodą? Dołącz do grupy na warsztaty przyrodnicze ‼️‼️

Jeśli masz duszę artysty i chcesz sprawdzić się w technice aerografu❓

Przyjdź na warsztaty z Markiem Szatkowskim ‼️‼️

Rekrutacja trwa do 1️⃣9️⃣ sierpnia 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy :e-mail :ndabrowka@bukowsko.pl
tel. 013 46 74 015 wew. 37